fbpx
AntykryzysowiAntykryzysowiAntykryzysowi
Razem pokonamy kryzys!
Warszawa, Polska
+48 22 299 09 60
(9:00 - 17:00)

Zwolnienie ze składek ZUS

Jakie warunki trzeba spełnić aby ubiegać się o tę pomoc?
Zwolnienie ze składek ZUS jest formą wsparcia adresowaną do:
1) jednoosobowych działalności gospodarczych zatrudniających mniej niż 50 pracowników
2) spółek cywilnych oraz spółek prawa handlowego zatrudniających mniej niż 50 pracowników
Musisz być płatnikiem składek ZUS i spełniać co najmniej jeden z warunków:
1) być zgłoszonym do ZUS przed 01.02.2020 i do 29.02.2020 nie wyrejestrowałeś się,
2) być zgłoszonym do ZUS w okresie od 01.02.2020 do 29.02.2020 i do 31.03.2020 nie wyrejestrowałeś się,
3) być zgłoszonym do ZUS w okresie od 01.03.2020 do 31.03.2020 i do 30.04.2020 nie wyrejestrowałeś się.
Pamiętaj, że czasu na złożenie wniosku masz dużo, bo aż do 30 czerwca 2020 r.
Nie zapominaj, że jeżeli zapłacisz składki za miesiące za które chcesz zostać zwolnionym z ich opłacania - ZUS zwróci Ci opłaconą składkę jedynie za jeden miesiąc - marzec 2020 r.
Musisz pamiętać, że nawet jeśli zostaniesz zwolniony z obowiązku opłacania składek ZUS, to o składaniu deklaracji nie możesz zapominać! Nadal jesteś zobowiązany składać wszystkie dokumenty rozliczeniowe za okres od marca do maja 2020 roku.
Co dokładnie można zyskać dzięki tej formie pomocy?
Odciążysz swój budżet dzięki braku konieczności uiszczania składek ZUS należnych za 3 miesiące bieżącego roku (marzec, kwiecień, maj) za każdego ze swoich pracowników oraz siebie.
- przedsiębiorcy zatrudniający do 9 pracowników mogą uzyskać pełne zwolnienie
- przedsiębiorcy zatrudniający od 10 do 49 pracowników mogą uzyskać zwolnienie w wysokości 50%
Zwolnienie dotyczy wszystkich składek, które do tej pory opłacałeś za pracowników oraz siebie.
Jednocześnie zarówno Ty jak i Twoi pracownicy zachowują wszelkie prawa do realizacji świadczeń zdrowotnych np.: gdyby chcieli skorzystać w tym czasie z wizyty u lekarza NFZ.
Jak wygląda proces aplikowania o tę formę pomocy?
Proces aplikowania jest uproszczony i nie powinien sprawić Ci większego problemu gdy korzystasz z platformy PUE ZUS i posiadasz już profil zaufany lub podpis kwalifikowany. Wtedy wystarczy tylko, że wypełnisz elektroniczny wniosek.
W składanym wniosku musisz podać wszelkie niezbędne informacje dotyczące Twojej osoby wraz z podstawowymi danymi dotyczącymi wykonywanej przez Ciebie działalności gospodarczej oraz złożyć stosowne oświadczenia.
Jeżeli jesteś tradycjonalistą, wówczas możesz złożyć wniosek w formie papierowej wysyłając go za pośrednictwem poczty lub wrzucając go do odpowiedniej skrzynki umieszczonej przy wejściu do dowolnego Oddziału ZUS.
Co zyskasz dzięki wsparciu naszych ekspertów?
Pomożemy Ci przeanalizować Twoją sytuację i wybierzemy optymalne dla Ciebie rozwiązania - nie tylko te związane z uzyskaniem zwolnienia z opłacania składek ZUS.
Wystarczy, że zdecydujesz się na krótką rozmowę z naszym ekspertem przez telefon lub skype'a a przedstwimy Ci najefektywniejsze rozwiązania dla Twojego biznesu.
Chcesz uzyskać zwolnienie ze składek ZUS? Chętnie Ci pomożemy! Skontaktuj się z nami żeby odebrać bezpłatną usługę doradczą realizowaną zdalnie - przez telefon bądź Skype. Pamiętej, że jest ona zupełnie niezobowiązująca i całkowicie darmowa - bez żadnych haczyków!