fbpx
AntykryzysowiAntykryzysowiAntykryzysowi
Razem pokonamy kryzys!
Warszawa, Polska
+48 22 299 09 60
(9:00 - 17:00)

Zwolnienie ze składek ZUS

Jakie warunki trzeba spełnić aby ubiegać się o tę pomoc?
Ze zwolnienia mogą skorzystać osoby fizyczne wykonujące działalność gospodarczą jeszcze przed 1 lutego 2020 r., które odprowadzały składki na ubezpieczenia społeczne za siebie.
Wykonywanie działalności gospodarczej przed dniem 1 lutego 2020 r. i opłacanie za siebie składek na ubezpieczenia społeczne.
Twój przychód z działalności w pierwszym miesiącu, za który jest składany wniosek, nie może przekroczyć kwoty 15 681 zł.
Pamiętaj, że czasu na złożenie wniosku masz dużo, bo aż do 30 czerwca 2020 r.
Nie zapominaj jednak, że jeżeli zapłacisz składkę za miesiące o zwolnienie, z których się ubiegasz, ZUS zwróci Ci opłaconą składkę jedynie za marzec 2020 r.
Jeżeli dotychczas odprowadzałeś składki ZUS w minimalnej wysokości, to nie masz obowiązku składania dokumentów rozliczeniowych, ZUS zrobi to za Ciebie.
Co dokładnie można zyskać dzięki tej formie pomocy?
Odciążysz swój budżet o brak konieczności uiszczania składek za okres 3 miesiący: od 1 marca do 31 maja 2020 r.
Zwolnienie dotyczy wszystkich składek, które do tej pory musiałeś opłacać za siebie.
Jednocześnie zachowujesz prawa do realizacji świadczeń „zusowskich” np.: gdyby chciał skorzystać w tym czasie z wizyty u lekarza w ramach NFZ.
Jak wygląda proces aplikowania o tę formę pomocy?
Proces aplikowania jest bardzo uproszczony i nie powinien sprawić Ci problemu. Jeżeli korzystasz z platformy PUE ZUS i posiadasz profil zaufany to wystarczy, że wypełnisz elektroniczny wniosek o symbolu RDZ. We wniosku musisz podać niezbędne informacje dotyczące Twojej osoby i podstawowych danych dotyczących wykonywanej przez Ciebie działalności gospodarczej oraz złożyć stosowne oświadczenia o spełnieniu przez Ciebie warunków do zwolnienia z opłacania składek za miesiące od marca do maja 2020 r., na końcu podpisując wniosek profilem zaufanym. Spełniając powyższe warunki Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolni Cię z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek.
Jeżeli jesteś tradycjonalistą możesz złożyć wniosek w formie papierowej za pośrednictwem Poczty Polskiej lub osobiście wrzucając go do odpowiedniej skrzynki umieszczonej przy wejściu do dowolnego Oddziału ZUS.
Co zyskasz dzięki naszej pomocy?
Pomożemy Ci przeanalizować Twoją sytuację oraz dostosować optymalne dla Ciebie rozwiązania, nie tylko te związane z uzyskaniem zwolnienia z opłacania składek ZUS.
Wystarczy nam krótka rozmowa telefoniczna z Tobą, abyśmy mogli przedstawić Ci ewentualne rozwiązania, które mógłbyś zastosować w swojej działalności.
Chcesz uzyskać zwolnienie ze składek ZUS? Chętnie Ci pomożemy! Skontaktuj się z nami żeby odebrać bezpłatną usługę doradczą realizowaną zdalnie - przez telefon bądź Skype. Pamiętej, że jest ona zupełnie niezobowiązująca i całkowicie darmowa - bez żadnych haczyków!